MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Basic
tr: Temel

en: Tools
tr: Araçlar

en: Operation
tr: İşlem

en: Key
tr: Anahtar

en: Token
tr: Simge

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Locked
tr: Kilitli

en: Endpoint
tr: Uç nokta
