MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (13 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: - None -
ug: يوق

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Advanced Settings
ug: تەپسىلىي تەڭشەكلەر

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Operation
ug: مەشغۇلات
