MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Basic
uk: Основні

en: Tools
uk: Інструменти

en: Operation
uk: Дія

en: Key
uk: Ключ

en: Token
uk: Замінник

en: Timeout
uk: Час очікування

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Command
uk: Команда

en: Key ID
uk: Ід. ключа

en: Test Connection
uk: Тестове з'єднання

en: Endpoint
uk: Кінцева точка
