MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت

en: Locked
ur: بند
