MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Value
fil: Halaga

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: - None -
fil: - Wala -

en: Name
fil: Pangalan

en: Operation
fil: Pagpapatakbo

en: Key
fil: Susi
