MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Status
is: Staða

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Enable
is: Virkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: ID
is: Kenni

en: Basic
is: Einfalt

en: Tools
is: Tól
