MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (15 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: Tools
ku: ئامرازەکان

en: Operation
ku: کردار

en: Key
ku: کلیل

en: Locked
ku: کلیلدراوە
