MCP Client (1.0.0-alpha1) - en to te translation catalogue (12 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: Description
te: వివరణ

en: Enable
te: చేతనించు

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Plain text
te: సాదా పాఠ్యం

en: Tools
te: పనిముట్లు
