MCP Tools (1.0.0-alpha12) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Title
de: Titel

en: Username
de: Aawändername

en: Disabled
de: Abgschaltet

en: Enabled
de: Ygschaltet

en: Action
de: Aktion

en: cron
de: Cron

en: Required
de: Zwingend

en: Summary
de: Zämefassig

en: User ID
de: Aawänder-ID

en: File ID
de: Dokumänt-ID

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Vocabulary ID
de: Vokabular-ID

en: Term ID
de: Begriff-ID

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Role
de: Rolle
