MCP Tools (1.0.0-alpha12) - en to sv translation catalogue (125 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: cron
sv: schemalagda aktiviteter

en: Help Text
sv: Hjälptext

en: Categories
sv: Kategorier

en: Search
sv: Sök

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Changes
sv: Ändringar

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Path
sv: Sökväg

en: Filename
sv: Filnamn

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Menu
sv: Meny

en: Content Types
sv: Innehållstyper

en: Theme
sv: Tema

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: Updates
sv: Uppdateringar

en: Components
sv: Komponenter

en: States
sv: Lägen

en: Email
sv: E-post

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: Expanded
sv: Utfällt

en: Active
sv: Aktiv

en: Module
sv: Modul

en: Roles
sv: Roller

en: Role ID
sv: ID för roll

en: Published
sv: Publicerad

en: Revisions
sv: Versioner

en: File ID
sv: Filens ID

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Vocabulary ID
sv: Vokabulärets ID

en: Term ID
sv: Termens ID

en: Fields
sv: Fält

en: Count
sv: Antal

en: Items
sv: Poster

en: State
sv: Läge

en: Terms
sv: Termer

en: Directory
sv: Katalog

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Role
sv: Roll

en: Link text
sv: Länktext

en: Destination
sv: Mål

en: Users
sv: Användare

en: Tools
sv: Verktyg

en: Add Field
sv: Lägg till fält

en: Operation
sv: Funktion

en: Threshold
sv: Tröskelvärde

en: Menu Name
sv: Namn på meny

en: Add Block
sv: Lägg till block

en: Limit
sv: Begränsning

en: Hours
sv: Timmar

en: Diff
sv: Skillnad

en: Missing
sv: Saknas

en: User management
sv: Användare

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Scope
sv: Omfattning

en: Global Settings
sv: Globala inställningar

en: Changed
sv: Ändrad

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Status Code
sv: Statuskod

en: Theme settings
sv: Inställningar för tema

en: Themes
sv: Teman

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Upload File
sv: Ladda upp fil

en: Submissions
sv: Resultat

en: Webforms
sv: Webbformulär

en: Base URL
sv: Bas URL

en: Menus
sv: Menyer

en: Publish
sv: Publicera

en: Add Section
sv: Lägg till sektion

en: Drafts
sv: Utkast

en: Redirects
sv: Omdirigeringar

en: Field Type
sv: Fälttyp

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: Cardinality
sv: Huvudsaklig

en: Block Settings
sv: Blockinställningar

en: Configure Block
sv: Konfigurera block

en: Suggestions
sv: Förslag

en: Errors
sv: Fel

en: Metatags
sv: Metataggar

en: Admin
sv: Administrera

en: Bundles
sv: Paket

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Link ID
sv: Länk-ID

en: Indexing status
sv: Indexeringsstatus

en: Warnings
sv: Varningar

en: Structure
sv: Struktur

en: Workflows
sv: Arbetsflöden

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Sort By
sv: Sortera på

en: Transitions
sv: Övergångar

en: Vocabulary machine name
sv: Maskinläsbart namn för vokabulär

en: Is Locked
sv: Är låst

en: Human-readable name
sv: Människoläsbart namn

en: Scopes
sv: Omfattningar

en: Drupal Version
sv: Version av Drupal

en: Configuration management
sv: Konfigurationshantering

en: Log entries
sv: Logga inlägg

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Visibility Conditions
sv: Visningsvillkor

en: Recipe Name
sv: Namn på recept

en: Style label
sv: Stiletikett
