MCP Tools (1.0.0-alpha13) - en to jv translation catalogue (55 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Content
jv: Konten

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Type
jv: Tipe

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Action
jv: Aksi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Categories
jv: Kategori

en: Search
jv: Goléki

en: Message
jv: Pesen

en: Password
jv: Sandhi

en: Weight
jv: Urutan

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Parent
jv: Induk

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Node ID
jv: ID Node

en: Label
jv: Judul

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Filename
jv: Jeneng File

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Theme
jv: Tema

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Expanded
jv: Mekarnā

en: Active
jv: Aktif

en: Module
jv: Modul

en: Roles
jv: Parāgā

en: Published
jv: Dipacak

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: File ID
jv: ID berkas

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Vocabulary ID
jv: ID vokabulari

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Fields
jv: Field

en: Count
jv: Jumlah

en: Items
jv: Item

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Role
jv: Parāgā

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Users
jv: Panganggo

en: Operation
jv: Operasi

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Themes
jv: Téma

en: Menus
jv: Menu

en: About
jv: Ngenani

en: Indexing status
jv: Status pangindekan

en: Structure
jv: Struktur

en: Entity ID
jv: ID Entiti
