MCP Tools (1.0.0-alpha14) - en to bn translation catalogue (39 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: cron
bn: ক্রন

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Menu
bn: মেনু

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Module
bn: মডিউল

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Structure
bn: গঠন
