MCP Tools (1.0.0-alpha14) - en to gu translation catalogue (52 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Confirm
gu: ખાતરી કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: cron
gu: ક્રોન

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: Search
gu: શોધ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Required
gu: જરૂરી

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Path
gu: પાથ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Content Types
gu: વિષયાર્થ ના પ્રકારો

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Expanded
gu: વિસ્તૃત

en: Active
gu: સક્રિય

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Role
gu: હોદો

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Destination
gu: લક્ષ્યસ્થાન

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Tools
gu: સાધનો

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: User management
gu: ઉપયોગકર્તા સંચાલન

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: URI
gu: યુઆરઆઇ

en: Publish
gu: પ્રકાશિત કરો

en: About
gu: વિશે

en: Bundle
gu: બંડલ
