MCP Tools (1.0.0-alpha15) - en to da translation catalogue (128 entries)

en: Title
da: Titel

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Confirm
da: Bekræft

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Help Text
da: Hjælpetekst

en: Categories
da: Kategorier

en: Search
da: Søg

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Required
da: Obligatorisk

en: Parent
da: Overordnet element

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Changes
da: Ændringer

en: Summary
da: Resumé

en: Path
da: Sti

en: Filename
da: Filnavn

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: Theme
da: Tema

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Updates
da: Opdateringer

en: Issues
da: Udgaver

en: Components
da: Komponenter

en: States
da: Tilstande

en: Email
da: E-mail

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: Expanded
da: Udvidet

en: Active
da: Aktiv

en: Module
da: Modul

en: Roles
da: Roller

en: Role ID
da: Rolle ID

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: File ID
da: Fil-ID

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Vocabulary ID
da: Ordforråd ID

en: Fields
da: Felter

en: Count
da: Antal

en: Items
da: Overskrifter

en: State
da: Status

en: Terms
da: Ord

en: Directory
da: Mappe

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Note
da: Bemærk

en: Role
da: Rolle

en: Link text
da: Linktekst

en: Users
da: Brugere

en: Tools
da: Værktøjer

en: Add Field
da: Tilføj felt

en: Expires
da: Udløber

en: Operation
da: Handling

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Add Block
da: Tilføj blok

en: Parameters
da: Parametre

en: Limit
da: Grænse

en: YES
da: JA

en: Server name
da: Servernavn

en: New State
da: Ny tilstand

en: Hours
da: Timer

en: Block ID
da: Blok ID

en: Missing
da: Mangler

en: User management
da: Brugerhåndtering

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Scope
da: Dækning

en: Global Settings
da: Globale indstillinger

en: Changed
da: Ændret

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Theme settings
da: Indstillinger for theme

en: Themes
da: Temaer

en: Content Type
da: Indholdstype

en: Processed
da: Behandlet

en: Upload File
da: Upload fil

en: Submissions
da: Indsendelser

en: Webforms
da: Webformularer

en: Base URL
da: Basis-URL

en: Menus
da: Menuer

en: Publish
da: Udgiv

en: Add Section
da: Tilføj Sektion

en: Drafts
da: Kladder

en: Field Type
da: Felttype

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Field Name
da: Feltnavn

en: Cardinality
da: Kardinalitet

en: Configure Block
da: Konfigurér blok

en: Suggestions
da: Forslag

en: Errors
da: Fejl

en: Admin
da: Administration

en: Not set
da: Ikke angivet

en: Indexing status
da: Indekseringsstatus

en: queue
da: kø

en: Warnings
da: Advarsler

en: Elements
da: Elementer

en: Structure
da: Struktur

en: Workflows
da: Arbejdsgange

en: Last used
da: Senest anvendt

en: Entity Types
da: Entity-typer

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Sort By
da: Sortér efter

en: Submission ID
da: Indsendelses-ID

en: Media Types
da: Medietyper

en: Transitions
da: Overgange

en: Vocabulary machine name
da: Ordforrådets maskinnavn

en: Human-readable name
da: Læsbart navn

en: Queue Status
da: Kø-status

en: Create Media
da: Opret media

en: Result message
da: Resultatbesked

en: Conflicts
da: Konflikter

en: Configuration management
da: Konfigurationsstyring

en: Log entries
da: Loglinjer

en: Visibility Conditions
da: Synlighedsbetingelser

en: Layout Builder
da: Layout Bygger

en: Previous State
da: Forrige tilstand

en: Recipe Name
da: Opskrift navn
