MCP Tools (1.0.0-alpha15) - en to is translation catalogue (67 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Help Text
is: Hjálpartexti

en: Categories
is: Flokkar

en: Search
is: Leit

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Parent
is: Foreldri

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Changes
is: Breytingar

en: Summary
is: Samantekt

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Vocabularies
is: Flokkunarhugtök

en: Region
is: Svæði

en: Menu
is: Valmynd

en: Item Count
is: Fjöldi hluta

en: Theme
is: Þema

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: Updates
is: Uppfærslur

en: Components
is: Íhlutir

en: ID
is: Kenni

en: States
is: Stöður

en: Email
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: Expanded
is: Útvíkkað

en: Active
is: Virkt

en: Module
is: Eining

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Fields
is: Svæði

en: Items
is: Hlutir

en: State
is: Fylki

en: Role
is: Hlutverk

en: Users
is: Notendur

en: Tools
is: Tól

en: Expires
is: Fyrnist

en: Search Results
is: Leitarniðurstöður

en: User management
is: Notendaumsýsla

en: Permissions
is: Réttindi

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Menus
is: Valmyndir

en: About
is: Um

en: Structure
is: Uppbygging

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
