MCP Tools (1.0.0-alpha20) - en to cy translation catalogue (63 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Content
cy: Cynnwys

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Type
cy: Math

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Categories
cy: Categorïau

en: Search
cy: Chwilio

en: Message
cy: Neges

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Parent
cy: Rhiant

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Field
cy: Maes

en: Path
cy: Llwybr

en: Vocabularies
cy: Geirfaoedd

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Menu
cy: Dewislen

en: Theme
cy: Thema

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Expanded
cy: Wedi ehangu

en: Active
cy: Gweithredol

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: File ID
cy: ID ffeil

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Vocabulary ID
cy: ID geirfa

en: Term ID
cy: ID Term

en: Fields
cy: Meysydd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Items
cy: Eitemau

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Tools
cy: Arfau

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Limit
cy: Terfyn

en: User management
cy: Rheolaeth defnyddiwr

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Themes
cy: Themâu

en: Submissions
cy: Cyflwyniadau

en: Webforms
cy: Ffurfiau Gwe

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: Offset
cy: Ongli

en: Admin
cy: Gweinydd

en: Indexing status
cy: Mynegeio statws

en: Description of the vocabulary.
cy: Disgrifiad o'r geirfa

en: Structure
cy: Strwythur
