MCP Tools (1.0.0-alpha20) - en to gl translation catalogue (97 entries)

en: Title
gl: Título

en: Status
gl: Estado

en: Content
gl: Contido

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Type
gl: Tipo

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Action
gl: Acción

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Categories
gl: Categorías

en: Search
gl: Buscar

en: Message
gl: Mensaxe

en: Password
gl: Contrasinal

en: Weight
gl: Peso

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Parent
gl: Pai

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Changes
gl: Cambios

en: Summary
gl: Resumo

en: Path
gl: Ruta

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Region
gl: Área

en: Menu
gl: Menú

en: Theme
gl: Tema

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Issues
gl: Incidencias

en: Components
gl: Compoñentes

en: States
gl: Estados

en: Email
gl: Correo electrónico

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: Expanded
gl: Expandida

en: Active
gl: Activo

en: Module
gl: Módulo

en: Role ID
gl: ID do rol

en: Published
gl: Publicado

en: Revisions
gl: Revisión

en: File ID
gl: ID do ficheiro

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Fields
gl: Campos

en: Count
gl: Contar

en: Items
gl: Elementos

en: State
gl: Estado

en: Directory
gl: Directorio

en: Configuration
gl: Configuración

en: Role
gl: Rol

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: Theme Settings
gl: Configuración do tema visual

en: Destination
gl: Destino

en: Users
gl: Usuarios

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Filters
gl: Filtros

en: Operation
gl: Operación

en: Threshold
gl: Umbral

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Limit
gl: Límite

en: YES
gl: SI

en: New State
gl: Novo estado

en: Missing
gl: Perdido

en: User management
gl: Xestión de usuarios/as

en: Permissions
gl: Permisos

en: Changed
gl: Cambiado

en: Failed
gl: Fallo

en: Themes
gl: Temas

en: Content Type
gl: Tipo de Contido

en: Upload File
gl: Subir arquivo

en: Submissions
gl: Envíos

en: Menus
gl: Menús

en: Publish
gl: Publicar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: About
gl: Información

en: Cardinality
gl: Cardinalidade

en: Suggestions
gl: Suxerencias

en: Bundle
gl: Paquete

en: Default Theme
gl: Tema Predeterminado

en: Indexing status
gl: Estado de indexación

en: queue
gl: cola

en: Structure
gl: Estrutura

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: Submission ID
gl: ID de envío

en: Text Formats
gl: Formatos do texto

en: The node title.
gl: O título do nodo.

en: Drupal Version
gl: Versión de Drupal

en: Recipe Name
gl: Nome da receita
