MCP Tools (1.0.0-alpha20) - en to he translation catalogue (107 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Confirm
he: אישור

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Categories
he: קטגוריות

en: Search
he: חיפוש

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Required
he: נדרש

en: Parent
he: אב

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Summary
he: תקציר

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Filename
he: שם קובץ

en: Vocabularies
he: מילונים

en: Region
he: איזור

en: Menu
he: תפריט

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Total
he: סך הכל

en: Components
he: רכיבים

en: States
he: מצבים

en: Email
he: דוא"ל

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Expanded
he: מורחב

en: Active
he: פעיל

en: Module
he: מודול

en: Roles
he: תפקידים

en: Role ID
he: מזהה תפקיד

en: Published
he: מפורסם

en: Revisions
he: גרסאות

en: File ID
he: מזהה קובץ

en: Vocabulary
he: מילון

en: Vocabulary ID
he: מזהה אוצר מילים

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Fields
he: שדות

en: Count
he: כמות

en: Items
he: פריטים

en: State
he: מצב

en: Terms
he: מונחים

en: Directory
he: סיפרייה

en: Configuration
he: הגדרות

en: Note
he: הערות

en: Role
he: תפקיד

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Destination
he: יעד

en: Users
he: חברי האתר

en: Tools
he: כלים

en: Add Field
he: הוסף שדה

en: Filters
he: מסננים

en: Operation
he: פעולה

en: Threshold
he: סף

en: Menu Name
he: שם התפריט

en: Limit
he: גבול

en: Hours
he: שעות

en: Diff
he: שינוי

en: Missing
he: חסר

en: User management
he: ניהול חברי האתר

en: Permissions
he: הרשאות

en: Changed
he: השתנה

en: Failed
he: נכשל

en: Theme settings
he: הגדרות ערכת עיצוב

en: Themes
he: עיצובים

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Submissions
he: טפסי webform שנשלחו

en: URI
he: כתובת URI

en: Base URL
he: כתובת האתר הבסיסית

en: Menus
he: תפריטים

en: Publish
he: פרסם

en: Field Type
he: סוג שדה

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Cardinality
he: כמות

en: Configure Block
he: הגדרת בלוק

en: Errors
he: שגיאות

en: Admin
he: מנהל

en: Valid
he: תקף

en: Bundle
he: חבילה

en: Not set
he: לא נקבע

en: Indexing status
he: מצב המיפתוח

en: Warnings
he: אזהרות

en: Structure
he: מבנה

en: Workflows
he: תהליכי עבודה

en: Machine Name
he: שם מכונה

en: Submission ID
he: מזהה הגשה

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Drupal Version
he: גרסת דרופל

en: Log entries
he: רשומות יומן

en: Webform ID
he: מזהה Webform

en: Export Config
he: ייצוא קונפיגורציה
