MCP Tools (1.0.0-alpha23) - en to kn translation catalogue (76 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: cron
kn: ಕ್ರಾನ್

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Changes
kn: ಬದಲಾವಣೆಗಳು

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Updates
kn: ಅಪ್‍ಡೇಟ್‍ಗಳು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Job Title
kn: ಉದ್ಯೋಗದ ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Search Results
kn: ಹುಡುಕು ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Access Control
kn: ನಿಲುಕಣಾ ನಿಯಂತ್ರಣ

en: Diff
kn: ಡಿಫ್

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: Global Settings
kn: ಜಾಗತಿಕ ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Themes
kn: ಥೀಮುಗಳು

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Drafts
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ಗಳು

en: Read
kn: ಓದು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Suggestions
kn: ಸಲಹೆಗಳು

en: Errors
kn: ದೋಷಗಳು

en: Required Fields
kn: ಅಗತ್ಯ ಜಾಗಗಳು

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು
