MCP Tools (1.0.0-alpha23) - en to mr translation catalogue (50 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Content
mr: साहित्य

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: cron
mr: कोर्ण (Corn)

en: Help Text
mr: मदत अक्षर

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Search
mr: शोध

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Required
mr: आवश्यक

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Changes
mr: बदल

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Path
mr: रस्ता

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Total
mr: एकूण

en: Issues
mr: मुद्दे

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: State
mr: राज्य

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Tools
mr: साधने

en: Hours
mr: तास

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: Menus
mr: मेनूज

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: User List
mr: सदस्यांची यादी

en: Admin
mr: व्यवस्थापक

en: Bundle
mr: बंडल

en: Structure
mr: आराखडा
