MCP Tools (1.0.0-alpha24) - en to ku translation catalogue (62 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Type
ku: جۆر

en: Confirm
ku: دووبارە

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Action
ku: کردار

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: cron
ku: کارگێڕ

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: Search
ku: گەڕان

en: Message
ku: پەیام

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Required
ku: پێویستە

en: Parent
ku: باوان

en: Category
ku: پۆل

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Summary
ku: کورتە

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Filename
ku: ناوی پەڕگە

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Region
ku: ناوچە

en: Menu
ku: پێڕست

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Email
ku: ئیمێل

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Expanded
ku: لێککراوە

en: Active
ku: چالاکە

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: File ID
ku: ID ی پەڕگە

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Vocabulary ID
ku: ID ی وشەگەل

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: Count
ku: ژمارە

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Role
ku: ڕۆل

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Tools
ku: ئامرازەکان

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: Operation
ku: کردار

en: User management
ku: بەڕێوەبردنی بەکارهێنەران

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: Themes
ku: ڕووکارەکان

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: Publish
ku: بڵاوبکەوە

en: About
ku: دەربارە

en: Structure
ku: پێکهاتە

en: Text Formats
ku: فۆرماتەکانی دەق

en: List Templates
ku: لیستی داڕێژەکان
