MCP Tools (1.0.0-alpha24) - en to ur translation catalogue (41 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: cron
ur: کران

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Search
ur: تلاش

en: Message
ur: پیغام

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Required
ur: درکار

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Node ID
ur: نوڈ آئی ڈی

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Summary
ur: خلاصہ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: Region
ur: علاقہ

en: Menu
ur: مینیو

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Active
ur: فعال

en: Roles
ur: رولز

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Items
ur: سرخیاں

en: Bundle
ur: بنڈل
