MCP Tools (1.0.0-alpha26) - en to ast translation catalogue (56 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Categories
ast: Categoríes

en: Search
ast: Guetar

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Required
ast: Requeríu

en: Parent
ast: Padre

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Node ID
ast: ID del noyu

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Summary
ast: Resume

en: Path
ast: Camín

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Vocabularies
ast: Vocabularios

en: Region
ast: Rexón

en: Menu
ast: Menú

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Expanded
ast: Expandíu

en: Active
ast: Activu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Revisions
ast: Revisiones

en: File ID
ast: ID del ficheru

en: Vocabulary
ast: Vocabulariu

en: Vocabulary ID
ast: ID del vocabulariu

en: Term ID
ast: ID del términu

en: Count
ast: Cuenta

en: Items
ast: Elementos

en: Configuration
ast: Configuración

en: Role
ast: Rol

en: Users
ast: Usuarios

en: Filters
ast: Filtros

en: Operation
ast: Operación

en: Deleted
ast: Desaniciáu

en: User management
ast: Xestión d'usuarios

en: Permissions
ast: Permisos

en: Failed
ast: Falló
