MCP Tools (1.0.0-alpha26) - en to et translation catalogue (130 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Status
et: Olek

en: Operations
et: Toimingud

en: Content
et: Sisu

en: Username
et: Kasutajanimi

en: Type
et: Liik

en: Confirm
et: Kinnita

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Action
et: Tegevus

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: Help Text
et: Abitekst

en: Categories
et: Kategooriad

en: Search
et: Otsing

en: Message
et: Teade

en: Password
et: Parool

en: Weight
et: Kaal

en: Required
et: Kohustuslik

en: Parent
et: Vanem

en: Category
et: Kategooria

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Node ID
et: Postituse ID

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: Changes
et: Muudatused

en: Summary
et: Kokkuvõte

en: Path
et: Tee

en: Filename
et: Failinimi

en: Vocabularies
et: Sõnastikud

en: Region
et: Regioon

en: Menu
et: Menüü

en: Content Types
et: Sisutüübid

en: Theme
et: Teema

en: Timestamp
et: Kuupäev ja aeg

en: Keywords
et: Võtmesõnad

en: Updates
et: Uuendused

en: Total
et: Kokku

en: Components
et: Komponendid

en: States
et: Olekud

en: Email
et: E-kiri

en: User ID
et: Kasutaja ID

en: Created
et: Loodud

en: Expanded
et: Laiendatud

en: Active
et: Aktiivne

en: Module
et: Moodul

en: Roles
et: Rollid

en: Role ID
et: Rolli ID

en: Published
et: Avaldatud

en: Revisions
et: Redaktsioonid

en: File ID
et: Faili ID

en: Vocabulary
et: Sõnastik

en: Vocabulary ID
et: Sõnastiku ID

en: Term ID
et: Termini ID

en: Fields
et: Väljad

en: Count
et: Arv

en: Items
et: Kirjed

en: State
et: Olek

en: Terms
et: Terminid

en: Directory
et: Kataloog

en: Configuration
et: Seadistus

en: Role
et: Roll

en: Link text
et: Lingi tekst

en: Destination
et: Sihtpunkt

en: Users
et: Kasutajad

en: Tools
et: Tööriistad

en: Add Field
et: Lisa väli

en: Filters
et: Filtrid

en: template
et: mall

en: Operation
et: Operatsioon

en: Threshold
et: Piirmäär

en: Add Block
et: Lisa plokk

en: Deleted
et: Kustutatud

en: Parameters
et: Parameetrid

en: Limit
et: Limiit

en: YES
et: JAH

en: Missing
et: Puudub

en: User management
et: Kasutajate haldus

en: Permissions
et: Õigused

en: Scope
et: Ulatus

en: Global Settings
et: Kohalikud seaded

en: Changed
et: Muudetud

en: Failed
et: Ebaõnnestus

en: Theme settings
et: Kujundusmalli seaded

en: Themes
et: Teemad

en: Submissions
et: Vastused

en: Webforms
et: Veebivormid

en: Menus
et: Menüüd

en: Publish
et: Avalda

en: Offset
et: Nihe

en: About
et: Programmist

en: Cardinality
et: Võimsus

en: Errors
et: Vead

en: Admin
et: Administraator

en: Bundles
et: Kogumid

en: Bundle
et: kogum

en: Not set
et: Pole määratud

en: Link ID
et: Lingi ID

en: Indexing status
et: Indekseerimise olek

en: queue
et: järjekord

en: Export to CSV
et: Ekspordi CSV

en: Entity Type
et: Olemite tüübid

en: Warnings
et: Hoiatused

en: Content moderation
et: Sisu modereerimine

en: Description of the vocabulary.
et: Sõnastiku kirjeldus.

en: Elements
et: Elemendid

en: Structure
et: Struktuur

en: Workflows
et: Töövood

en: Image styles
et: Pildistiilid

en: Entity ID
et: Olemi ID

en: Machine Name
et: Masinnimi

en: Sort By
et: Sorteerimise alus

en: Submission ID
et: Vastuse ID

en: Transitions
et: Olekusiirded

en: Vocabulary machine name
et: Sõnastiku masinnimi

en: Text Formats
et: Tekstivormingud

en: Result message
et: Tulemuse sõnum

en: Layout ID
et: Paigutuse ID

en: The user ID.
et: Kasutaja ID.

en: Drupal Version
et: Drupali versioon

en: Log entries
et: Logikanded

en: Allowed HTML
et: Lubatud HTML

en: Plugin ID
et: Plugina ID

en: Visibility Conditions
et: Nähtavuse Tingimused

en: The entity bundle.
et: Olemi kogum.

en: The entity type ID.
et: Olemi tüübi ID.

en: Recipe Name
et: Retsepti nimetus
