MCP Tools (1.0.0-alpha26) - en to hr translation catalogue (82 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Type
hr: Vrsta

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Categories
hr: Kategorije

en: Search
hr: Pretraga

en: Message
hr: Poruka

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Required
hr: Nužno

en: Parent
hr: Nadređen

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Summary
hr: Sažetak

en: Path
hr: Putanja

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Region
hr: Regija

en: Menu
hr: Izbornik

en: Theme
hr: Tema

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Updates
hr: Ažuriranja

en: Total
hr: Ukupno

en: Email
hr: E-pošta

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Created
hr: Stvoreno

en: Expanded
hr: Prošireno

en: Active
hr: Aktivno

en: Module
hr: Modul

en: Roles
hr: Uloge

en: Published
hr: Objavljeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: File ID
hr: ID datoteke

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Vocabulary ID
hr: ID rječnika

en: Term ID
hr: ID pojma

en: Fields
hr: Polja

en: Count
hr: Broj

en: Items
hr: Stavke

en: State
hr: Država

en: Directory
hr: Imenik

en: Configuration
hr: Postavke

en: Role
hr: Uloga

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: Destination
hr: Odredište

en: Users
hr: Korisnici

en: Tools
hr: Alati

en: Add Field
hr: Dodaj polje

en: Filters
hr: Prečistači

en: Expires
hr: Ističe

en: Operation
hr: Operacija

en: Threshold
hr: Prag

en: Add Block
hr: Dodaj Blok

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Parameters
hr: Parametri

en: Limit
hr: Ograničenje

en: User management
hr: Upravljanje korisnicima

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Themes
hr: Predlošci

en: Menus
hr: Izbornici

en: Publish
hr: Objavi

en: About
hr: Opis

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: Errors
hr: Greške

en: Indexing status
hr: Status indeksiranja

en: Template ID
hr: ID predloška

en: Structure
hr: Struktura

en: Image styles
hr: Stilovi slika

en: Text Formats
hr: Oblici unosa
