MCP Tools (1.0.0-alpha26) - en to ms translation catalogue (70 entries)

en: Title
ms: Tajuk

en: Operations
ms: Operasi-operasi

en: Content
ms: Kandungan

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Type
ms: Jenis

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Description
ms: Huraian

en: Language
ms: Bahasa

en: Disabled
ms: Dinyahbolehkan

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: Action
ms: Tindakan

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Categories
ms: Kategori

en: Search
ms: Carian

en: Message
ms: Mesej

en: Password
ms: Kata laluan

en: Weight
ms: Pemberat

en: Required
ms: Diperlukan

en: Parent
ms: Induk

en: Category
ms: Kategori

en: Settings
ms: Pengesetan

en: Name
ms: Nama

en: Node ID
ms: ID Nod

en: Field
ms: Medan

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Path
ms: Laluan

en: Filename
ms: Nama fail

en: Vocabularies
ms: Perbendaharaan kata

en: Region
ms: Kawasan

en: Content Types
ms: Jenis-jenis Kandungan

en: Theme
ms: Tema

en: Timestamp
ms: Cap waktu

en: Keywords
ms: Kata kunci

en: Email
ms: E-mel

en: User ID
ms: ID Pengguna

en: Created
ms: Diciptakan

en: Expanded
ms: Terkembang

en: Active
ms: Aktif

en: Module
ms: Modul

en: Roles
ms: Peranan

en: Role ID
ms: ID Peranan

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Revisions
ms: Semakan

en: File ID
ms: ID fail

en: Vocabulary
ms: Kosa kata

en: Vocabulary ID
ms: ID kosa kata

en: Term ID
ms: ID Istilah

en: Fields
ms: Medan-medan

en: Count
ms: Bilangan

en: Items
ms: Item-item

en: Configuration
ms: Konfigurasi

en: Role
ms: Peranan

en: Users
ms: Pengguna-pengguna

en: Filters
ms: Penapis-penapis

en: Operation
ms: Operasi

en: Deleted
ms: Telah dipadamkan

en: YES
ms: YA

en: User management
ms: Pengurusan pengguna

en: Permissions
ms: Kebenaran

en: Failed
ms: Gagal

en: Themes
ms: Tema-tema

en: Menus
ms: Menu

en: Publish
ms: Terbit

en: About
ms: Perihal

en: Current Roles
ms: Peranan-peranan semasa

en: Indexing status
ms: Status pengindeksan

en: Structure
ms: Struktur

en: Image styles
ms: Stail-stail imej

en: Text Formats
ms: Format Teks
