MCP Tools (1.0.0-beta1) - en to is translation catalogue (52 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Type
is: Slag

en: Confirm
is: Vátta

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Bólkar

en: Search
is: Leita

en: Message
is: Boð

en: Password
is: Loyniorð

en: Weight
is: Vekt

en: Required
is: Kravd

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Category
is: Bólkur

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Field
is: Rein

en: Path
is: Leið

en: Vocabularies
is: Orðasøvn

en: Region
is: Øki

en: Menu
is: Valmynd

en: Timestamp
is: Tíðarmerki

en: Keywords
is: Lyklaorð

en: Created
is: Stovnað

en: Expanded
is: Víðkað

en: Active
is: Virkin

en: Roles
is: Leiklutir

en: Published
is: Útgivið

en: Revisions
is: Útgávur

en: Count
is: Nøgd

en: Items
is: Liðir

en: Role
is: Leiklutur

en: Users
is: Brúkarar

en: Filters
is: Filtur

en: Operation
is: Gerð

en: Deleted
is: Strikað

en: User management
is: Brúkaraumsiting

en: Permissions
is: Rættindi

en: Failed
is: Miseydnaðist

en: Themes
is: Tema

en: Menus
is: Valmyndir

en: Publish
is: Gev út

en: About
is: Um

en: Indexing status
is: Støða hjá vísitalvu

en: Description of the vocabulary.
is: Lýsing av orðasavninum.
