MCP Tools (1.0.0-beta2) - en to lv translation catalogue (109 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Status
lv: Statuss

en: Operations
lv: Darbības

en: Content
lv: Saturs

en: Username
lv: Lietotājvārds

en: Type
lv: Veids

en: Confirm
lv: Apstiprināt

en: Description
lv: Apraksts

en: Language
lv: Valoda

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Action
lv: Darbība

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: Categories
lv: Kategorijas

en: Search
lv: Meklēt

en: Message
lv: Ziņojums

en: Password
lv: Parole

en: Weight
lv: Svars

en: Required
lv: Obligāts

en: Parent
lv: Vecāks

en: Category
lv: Kategorija

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Node ID
lv: Ieraksta ID

en: Field
lv: Lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: Changes
lv: Izmaiņas

en: Summary
lv: Kopsavilkums

en: Path
lv: Ceļš

en: Filename
lv: Faila nosaukums

en: Vocabularies
lv: Vārdnīcas

en: Region
lv: Reģions

en: Menu
lv: Izvēlne

en: Content Types
lv: Satura Tipi

en: Theme
lv: Tēma

en: Timestamp
lv: Laika zīmogs

en: Keywords
lv: Atslēgvārdi

en: Total
lv: Kopā

en: Components
lv: Komponentes

en: States
lv: Stāvokļi

en: Email
lv: E-pasts

en: User ID
lv: Lietotāja ID

en: Created
lv: Izveidots

en: Expanded
lv: Izvērsts

en: Active
lv: Aktīvs

en: Module
lv: Modulis

en: Roles
lv: Lomas

en: Role ID
lv: Lomas ID

en: Published
lv: Publicēts

en: Revisions
lv: Revīzijas

en: File ID
lv: Faila ID

en: Vocabulary
lv: Vārdnīca

en: Vocabulary ID
lv: Vārdnīcas ID

en: Term ID
lv: Termina ID

en: Fields
lv: Lauki

en: Count
lv: Skaits

en: Items
lv: Vienumi

en: State
lv: Stāvoklis

en: Directory
lv: Direktorija

en: Configuration
lv: Konfigurācija

en: Note
lv: Piezīme

en: Role
lv: Loma

en: Link text
lv: Saites teksts

en: Destination
lv: Galamērķis

en: Users
lv: Lietotāji

en: Tools
lv: Rīki

en: Add Field
lv: Pievienot Lauku

en: Filters
lv: Filtri

en: Operation
lv: Operācija

en: Search Results
lv: Meklēšanas rezultāti

en: Threshold
lv: Slieksnis

en: Deleted
lv: Dzēsts

en: Limit
lv: Limits

en: New State
lv: Jaunais stāvoklis

en: Hours
lv: Stundas

en: Diff
lv: Izmaiņas

en: User management
lv: Lietotāju pārvaldība

en: Permissions
lv: Atļaujas

en: Global Settings
lv: Globālie uzstādījumi

en: Changed
lv: Labots

en: Theme settings
lv: Tēmas iestatījumi

en: Themes
lv: Tēmas

en: Upload File
lv: Augšupielādēt failu

en: Submissions
lv: Iesniegumi

en: Webforms
lv: Webformas

en: Base URL
lv: Bāzes URL

en: Menus
lv: Izvēlnes

en: Publish
lv: Publicēts

en: Not configured
lv: Nekonfigurēts

en: Drafts
lv: Melnraksti

en: Field Type
lv: Laika Veids

en: Offset
lv: Atkāpe

en: About
lv: Par

en: Cardinality
lv: Kardinalitāte

en: Configure Block
lv: Konfigurēt Bloku

en: Errors
lv: Kļūdas

en: Bundles
lv: Komplekti

en: Bundle
lv: Komplekts

en: Not set
lv: Nav iestatīts

en: Indexing status
lv: Indeksācijas statuss

en: Warnings
lv: Brīdinājumi

en: Structure
lv: Uzbūve

en: Workflows
lv: Darbplūsmas

en: Image styles
lv: Attēlu stili

en: Sort By
lv: Kārtot pēc

en: Submission ID
lv: Iesnieguma ID

en: Text Formats
lv: Teksta Formāti

en: Drupal Version
lv: Drupal Versija
