MCP Tools (1.0.0-beta3) - en to el translation catalogue (95 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Action
el: Ενέργεια

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Changes
el: Αλλαγές

en: Summary
el: Περίληψη

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Region
el: Περιοχή

en: Menu
el: Μενού

en: Theme
el: Θέμα

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Components
el: Συστατικά

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: Active
el: Ενεργό

en: Module
el: Μονάδα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: File ID
el: ID αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term ID
el: ID όρου

en: Fields
el: Πεδία

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Items
el: Αντικείμενα

en: State
el: Κατάσταση

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Role
el: Ρόλος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Destination
el: Προορισμός

en: Users
el: Χρήστες

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Expires
el: Λήγει

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Threshold
el: Όριο

en: Add Block
el: Προσθήκη μπλοκ

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Limit
el: Όριο

en: Hours
el: Ώρες

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: User management
el: Διαχείριση μελών

en: Permissions
el: Άδειες

en: Scope
el: Εμβέλεια

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Content Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Webforms
el: Webform

en: Menus
el: Μενού

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Drafts
el: Προσχέδια

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Link ID
el: ID συνδέσμου

en: Indexing status
el: Κατάσταση ευρετηρίασης

en: Structure
el: Δομή

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Sort By
el: Ταξινόμηση κατά

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Visibility Conditions
el: Συνθήκες Ορατότητας
