MCP Tools (1.0.0-beta3) - en to oc translation catalogue (87 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Action
oc: Accion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: cron
oc: prètzfait planificat (cron)

en: Categories
oc: Categorias

en: Search
oc: Recercar

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Required
oc: Requesit

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Summary
oc: Resumit

en: Path
oc: Camin

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Menu
oc: Menú

en: Theme
oc: Tèma

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: States
oc: Estats

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Expanded
oc: Desplegat

en: Active
oc: Actiu

en: Module
oc: Modul

en: Roles
oc: Ròtles

en: Published
oc: Publicat

en: File ID
oc: Identificant (ID) de fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: Identificant (ID) de vocabulari

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Fields
oc: Camps

en: Count
oc: Descompte

en: Items
oc: Elements

en: State
oc: Estat

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Role
oc: Ròtle

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Users
oc: Utilizaires

en: Filters
oc: Filtres

en: Operation
oc: Operacion

en: Deleted
oc: Suprimit

en: YES
oc: ÒC

en: Access Control
oc: Contraròtle d'accès

en: Missing
oc: Mancant

en: User management
oc: Gestion dels utilizaires

en: Global Settings
oc: Paramètres generals

en: Changed
oc: Modificat

en: Themes
oc: Tèmas

en: Content Type
oc: Tipe de contengut

en: Menus
oc: Menús

en: Publish
oc: Publicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Metatags
oc: Balisas meta (Meta tags)

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet

en: Link ID
oc: Identificant del ligam

en: Indexing status
oc: Estatut de l'indexacion

en: Warnings
oc: Avertiments

en: Structure
oc: Estructura

en: Image styles
oc: Estils d'imatges

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: Sort By
oc: Triar per

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Text Formats
oc: Formats de tèxte

en: Human-readable name
oc: Nom afichat
