MCP Tools (1.0.0-beta3) - en to pl translation catalogue (164 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Type
pl: Typ

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Action
pl: Akcja

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Help Text
pl: Tekst pomocy

en: Categories
pl: Kategorie

en: Search
pl: Szukaj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Password
pl: Hasło

en: Weight
pl: Waga

en: Required
pl: Wymagane

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Changes
pl: Zmiany

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Path
pl: Ścieżka

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Content Types
pl: Typy zawartości

en: Theme
pl: Skórka

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Total
pl: Razem

en: Components
pl: Komponenty

en: States
pl: Statusy

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Active
pl: Aktywne

en: Module
pl: Moduł

en: Roles
pl: Role

en: Role ID
pl: ID roli

en: Published
pl: Opublikowane

en: Revisions
pl: Wersje

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Fields
pl: Pola

en: Count
pl: Liczba

en: Items
pl: Elementy

en: Allowed hosts
pl: Dozwolone hosty

en: State
pl: Stan

en: Terms
pl: Terminy

en: Job Title
pl: Nazwa stanowiska

en: Directory
pl: Katalog

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Note
pl: Notatka

en: Role
pl: Rola

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Theme Settings
pl: Ustawienia szablonu

en: Destination
pl: Cel

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Add Field
pl: Dodaj pole

en: Filters
pl: Filtry

en: template
pl: szablon

en: Expires
pl: Wygasa

en: Operation
pl: Czynność

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Threshold
pl: Próg

en: Menu Name
pl: Nazwa menu

en: Add Block
pl: Dodaj blok

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Parameters
pl: Parametry

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: YES
pl: TAK

en: Server name
pl: Nazwa serwera

en: Hours
pl: Godziny

en: Block ID
pl: ID bloku

en: Missing
pl: Brakujące

en: User management
pl: Zarządzanie użytkownikami

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Scope
pl: Zasięg

en: Global Settings
pl: Ustawienia Globalne

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Theme settings
pl: Ustawienia skórki

en: Themes
pl: Skórki

en: Content Type
pl: Rodzaj zawartości

en: Processed
pl: Przetworzone

en: Submissions
pl: Zgłoszenia

en: Webforms
pl: Formularze

en: Base URL
pl: Bazowy URL

en: Menus
pl: Menu

en: Publish
pl: Publikuj

en: Add Section
pl: Dodaj Sekcję

en: Not configured
pl: Nieskonfigurowane

en: Drafts
pl: Szkice

en: Redirects
pl: Przekierowania

en: Read
pl: Przeczytane

en: Create Content
pl: Utwórz zawartość

en: Field Type
pl: Typ pola

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Template Name
pl: Nazwa szablonu

en: About
pl: O stronie

en: Run Cron
pl: Uruchom cron

en: Cardinality
pl: Liczność

en: Configure Block
pl: Konfiguruj Blok

en: Suggestions
pl: Sugestie

en: Errors
pl: Błędy

en: Metatags
pl: Metatagi

en: Valid
pl: Ważny

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Not set
pl: Nie ustawiono

en: User IDs
pl: Identyfikatory użytkownika

en: Link ID
pl: Identyfikator odnośnika

en: Indexing status
pl: Status przeindeksowania

en: queue
pl: kolejka

en: Template ID
pl: ID szablonu

en: Export to CSV
pl: Eksportuj do CSV

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: cache
pl: pamięć podręczna

en: Content moderation
pl: Moderacja zawartości

en: Description of the vocabulary.
pl: Opis słownika.

en: Elements
pl: Elementy

en: Structure
pl: Struktura

en: Workflows
pl: Przepływy pracy

en: Last used
pl: Ostatnio użyte

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Sort By
pl: Sortowanie

en: Style ID
pl: ID stylu

en: Submission ID
pl: ID zgłoszenia

en: Transitions
pl: Przejścia

en: Vocabulary machine name
pl: Identyfikator systemowy słownika

en: Import from CSV
pl: Import z CSV

en: Index ID
pl: Identyfikator indeksu

en: Redirect ID
pl: ID przekierowania

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Human-readable name
pl: Nazwa w formie przyjaznej dla użytkownika

en: Server ID
pl: ID serwera

en: Source Field
pl: Pole źródłowe

en: Result message
pl: Wiadomość wynikowa

en: The node title.
pl: Tytuł węzła.

en: Layout ID
pl: ID układu

en: The user ID.
pl: Identyfikator użytkownika.

en: Drupal Version
pl: Wersja Drupala

en: Human-readable name.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa.

en: Log entries
pl: Wpisy do dziennika

en: Allowed HTML
pl: Dozwolony HTML

en: Plugin ID
pl: ID wtyczki

en: Visibility Conditions
pl: Warunki widoczności

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu

en: The entity bundle.
pl: Zestaw encji

en: The entity type ID.
pl: ID typu encji.

en: Recipe Name
pl: Nazwa Przepisu

en: Paragraph type machine name
pl: Identyfikator systemowy rodzaju akapitu
