MCP Tools (1.0.0-beta3) - en to ug translation catalogue (49 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Categories
ug: كاتېگورىيىلەر

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: Base URL
ug: ئاساس ئادرېسى

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Publish
ug: ئېلان قىلىش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Suggestions
ug: تەكلىپلەر

en: Link ID
ug: ئۇلانما IDسى

en: Indexing status
ug: ئېندىكىس ھالىتى

en: Structure
ug: بېكەت قۇرۇلمىسى

en: Image styles
ug: رەسىم تۈرلىرى

en: Sort By
ug: تىزىش

en: All Tags
ug: بارلىق خەتكۈشلەر

en: Redirect ID
ug: ID يېڭى

en: Text Formats
ug: تېكىست فورماتى
