MCP Tools (1.0.0-beta5) - en to ka translation catalogue (62 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Status
ka: სტატუსი

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Content
ka: კონტენტი

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Type
ka: ტიპი

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Description
ka: აღწერა

en: Language
ka: ენა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Action
ka: ოპერაცია

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Categories
ka: კატეგორიები

en: Search
ka: ძიება

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Password
ka: პაროლი

en: Weight
ka: წონა

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Parent
ka: მშობელი

en: Category
ka: კატეგორია

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Path
ka: გზა

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Vocabularies
ka: ლექსიკონები

en: Region
ka: რეგიონი

en: Menu
ka: მენიუ

en: Email
ka: ელ. ფოსტა

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Created
ka: შექმნილია

en: Expanded
ka: გაშლილი

en: Active
ka: აქტიური

en: Module
ka: მოდული

en: Roles
ka: როლები

en: Role ID
ka: როლის ID

en: Published
ka: გამოქვეყნებული

en: File ID
ka: ფაილის ID

en: Vocabulary
ka: ლექსიკონი

en: Vocabulary ID
ka: ლექსიკონის ID

en: Fields
ka: ველები

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Items
ka: ელემენტები

en: Directory
ka: დირექტორია

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: Role
ka: როლი

en: Link text
ka: ბმულის ტექსტი

en: Destination
ka: დანიშნულების ადგილი

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Add Block
ka: ბლოკის დამატება

en: Deleted
ka: წაშლილი

en: User management
ka: მომხმარებლების მართვა

en: Permissions
ka: უფლებები

en: Themes
ka: თემები

en: Publish
ka: გამოქვეყნება

en: Structure
ka: სტრუქტურა

en: Text Formats
ka: ტექსტის ფორმატები
