MCP Tools (1.0.0-beta6) - en to cs translation catalogue (113 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Type
cs: Typ

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Action
cs: Akce

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Categories
cs: Kategorie

en: Search
cs: Hledat

en: Message
cs: Zpráva

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: Required
cs: Povinné

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Changes
cs: Změny

en: Summary
cs: Souhrn

en: Path
cs: Cesta

en: Filename
cs: Název souboru

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Total
cs: Celkem

en: Components
cs: Komponenty

en: States
cs: Stavy

en: Email
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Active
cs: Aktivní

en: Module
cs: Modul

en: Roles
cs: Role

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Revisions
cs: Revize

en: File ID
cs: ID souboru

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Vocabulary ID
cs: ID slovníku

en: Term ID
cs: ID termínu

en: Fields
cs: Pole

en: Count
cs: Počet

en: Items
cs: Položky

en: State
cs: Stav

en: Terms
cs: Termíny

en: Directory
cs: Adresář

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Theme Settings
cs: Nastavení vzhledu

en: Destination
cs: Cíl

en: Users
cs: Uživatelé

en: Tools
cs: Nástroje

en: Add Field
cs: Přidat pole

en: Filters
cs: Filtry

en: Expires
cs: Expiruje

en: Operation
cs: Operace

en: Search Results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Threshold
cs: Práh

en: Add Block
cs: Přidat blok

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Hours
cs: Hodin

en: Missing
cs: Chybějící

en: User management
cs: Uživatelé

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Changed
cs: Změněno

en: Theme settings
cs: Nastavení tématu vzhledu

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Submissions
cs: Uložené výsledky

en: Webforms
cs: Webové formuláře

en: Menus
cs: Menu

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Errors
cs: Chyby

en: Admin
cs: Administrátor

en: Valid
cs: Platný

en: Not set
cs: Nenastaveno

en: Link ID
cs: ID odkazu

en: Indexing status
cs: Stav indexování

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Warnings
cs: Varování

en: Structure
cs: Struktura

en: Last used
cs: Naposledy použito

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: Sort By
cs: Seřadit dle

en: Submission ID
cs: ID odeslání

en: Is Locked
cs: Zamčeno

en: Redirect ID
cs: ID přesměrování

en: Text Formats
cs: Textové formáty

en: Human-readable name
cs: Název

en: Result message
cs: Zpráva o výsledku

en: The node title.
cs: Nadpis uzlu.

en: The user ID.
cs: ID uživatele.

en: Drupal Version
cs: Drupal verze

en: Plugin ID
cs: ID pluginu

en: Visibility Conditions
cs: Podmínky viditelnosti

en: Media Name
cs: Název

en: Recipe Name
cs: Název receptu
