MCP Tools (1.0.0-beta6) - en to ro translation catalogue (123 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Categories
ro: Categorii

en: Search
ro: Căutare

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Required
ro: Necesar

en: Parent
ro: Părinte

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Changes
ro: Modificări

en: Summary
ro: Sumar

en: Path
ro: Cale

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Region
ro: Regiune

en: Menu
ro: Meniu

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: Theme
ro: Temă

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Updates
ro: Actualizări

en: States
ro: Stări

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Expanded
ro: Expandat

en: Active
ro: Activ

en: Module
ro: Modul

en: Roles
ro: Roluri

en: Role ID
ro: ID-ul rolului

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: File ID
ro: ID-ul fișierului

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Vocabulary ID
ro: ID-ul vocabularului

en: Term ID
ro: ID-ul termenului

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Count
ro: Contor

en: Items
ro: Articole

en: State
ro: Status

en: Directory
ro: Director

en: Configuration
ro: Configurație

en: Role
ro: Rol

en: Destination
ro: Destinație

en: Users
ro: Utilizatori

en: Tools
ro: Instrumente

en: Add Field
ro: Adaugă câmp

en: Filters
ro: Filtre

en: Expires
ro: Expiră la

en: Operation
ro: Operație

en: Threshold
ro: Prag

en: Add Block
ro: Adaugă Bloc

en: Deleted
ro: Șters

en: Parameters
ro: Parametri

en: Limit
ro: Limită

en: YES
ro: DA

en: Missing
ro: Lipsește

en: User management
ro: Gestiune utilizator

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Changed
ro: Schimbat

en: Failed
ro: Eșuat

en: Theme settings
ro: Setări temă

en: Themes
ro: Teme

en: Content Type
ro: Tipul de Conținut

en: Upload File
ro: Încărcare fișier

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: URI
ro: URL

en: Base URL
ro: URL de bază

en: Menus
ro: Meniuri

en: Publish
ro: Publică

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Cardinality
ro: Cardinalitate

en: Suggestions
ro: Sugestii

en: Errors
ro: Erori

en: Admin
ro: Administrator

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Bundle
ro: Pachet

en: Not set
ro: Nu este setat

en: Link ID
ro: ID-ul link-ului

en: Indexing status
ro: Status indexare

en: Warnings
ro: Avertizări

en: Content moderation
ro: Moderare conținut

en: Description of the vocabulary.
ro: Descrierea clasificării.

en: Elements
ro: Elemente

en: Structure
ro: Structură

en: Workflows
ro: Fluxuri de lucru

en: Image styles
ro: Stiluri de imagine

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Transitions
ro: Tranziții

en: Vocabulary machine name
ro: Numele de mașină al vocabularului

en: Index ID
ro: ID-ul Indexului

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Server ID
ro: ID-ul Serverului

en: Scopes
ro: Scopuri

en: Layout ID
ro: ID-ul aspectului

en: The user ID.
ro: ID-ul utilizatorului.

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal

en: Log entries
ro: Intrări în log

en: Allowed HTML
ro: HTML permis

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Visibility Conditions
ro: Condiții de vizibilitate

en: The entity bundle.
ro: Pachetul entității.

en: The entity type ID.
ro: ID-ul tipului de entitate.
