MCP Tools (1.0.0-beta7) - en to sl translation catalogue (62 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: Status
sl: Stanje

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Type
sl: Tip

en: Confirm
sl: Potrdi

en: Description
sl: Opis

en: Language
sl: Jezik

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Action
sl: Akcija

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Categories
sl: Kategorije

en: Search
sl: Išči

en: Message
sl: Sporočilo

en: Password
sl: Geslo

en: Weight
sl: Teža

en: Required
sl: Obvezno

en: Parent
sl: starš

en: Category
sl: Kategorija

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Field
sl: Polje

en: Label
sl: Oznaka

en: Summary
sl: Povzetek

en: Path
sl: Pot

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Vocabularies
sl: Besedišča

en: Region
sl: Regija

en: Menu
sl: Meni

en: Theme
sl: Tema

en: Timestamp
sl: Časovna oznaka

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Expanded
sl: Razširjeno

en: Active
sl: Aktiven

en: Roles
sl: Vloge

en: Published
sl: Objavljeno

en: Revisions
sl: Različice

en: Vocabulary
sl: Besedišče

en: Vocabulary ID
sl: ID besedišča

en: Term ID
sl: ID izraza

en: Count
sl: Število

en: Items
sl: Notice

en: Configuration
sl: Nastavitve

en: Theme Settings
sl: Nastavitve teme

en: Users
sl: Uporabniki

en: Filters
sl: Filtri

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: User management
sl: Upravljanje uporabnikov

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: Themes
sl: Teme

en: Menus
sl: Meniji

en: Publish
sl: Objavi

en: Drafts
sl: Osnutki

en: About
sl: O modulu

en: Admin
sl: Skrbnik

en: Show Title
sl: Prikaži naslov

en: Indexing status
sl: Stanje indeksiranja

en: Structure
sl: Struktura
