MCP Tools (1.0.0-beta7) - en to te translation catalogue (58 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Username
te: వాడుకరి పేరు

en: Type
te: రకం

en: Confirm
te: నిర్ధారించు

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Action
te: చర్య

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: cron
te: క్రాన్

en: Help Text
te: సహాయపు పాఠ్యం

en: Categories
te: వర్గాలు

en: Search
te: వెతుకు

en: Message
te: సందేశం

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Weight
te: భారం

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Node ID
te: నోడ్ ఐడి

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Summary
te: సారాశం

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Vocabularies
te: పదజాలాలు

en: Region
te: ప్రాంతం

en: Menu
te: మెనూ

en: Theme
te: అలంకారం

en: Timestamp
te: కాలముద్ర

en: Keywords
te: కీపదాలు

en: Total
te: మొత్తం

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: User ID
te: వాడుకరి ID

en: Created
te: సృష్టితం

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Count
te: లెక్క

en: Items
te: అంశాలు

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Role
te: పాత్ర

en: Link text
te: లంకె పాఠ్యం

en: Users
te: వాడుకరులు

en: Tools
te: పనిముట్లు

en: Parameters
te: పరామితులు

en: User management
te: వాడుకరుల నిర్వహణ

en: Permissions
te: అనుమతులు

en: Failed
te: విఫలమైంది

en: Themes
te: అలంకారాలు

en: Submissions
te: సమర్పణలు

en: Publish
te: ప్రచురించు

en: About
te: గురించి

en: Suggestions
te: సూచనలు

en: Structure
te: నిర్మాణం
