MCP Tools (1.0.0-beta1) - en to eo translation catalogue (60 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Action
eo: Ago

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Search
eo: Serĉu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Weight
eo: Pezo

en: Required
eo: Bezonata

en: Parent
eo: Patro

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Path
eo: Vojo

en: Vocabularies
eo: Vortprovizoj

en: Region
eo: Regiono

en: Menu
eo: Menuo

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: ID
eo: Identigilo

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Created
eo: Kreita

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: Active
eo: Aktiva

en: Roles
eo: Roloj

en: Published
eo: Publikigita

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Fields
eo: Kampoj

en: Count
eo: Kalkulo

en: Items
eo: Eroj

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Users
eo: Uzantoj

en: Filters
eo: Filtroj

en: Operation
eo: Operacio

en: Deleted
eo: Forigita

en: User management
eo: Administrado de uzantoj

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Themes
eo: Haŭtoj

en: Menus
eo: Menuoj

en: Publish
eo: Publikigu

en: Bundle
eo: Fasko

en: Indexing status
eo: Indeksa stato

en: Description of the vocabulary.
eo: Priskribo de la vortprovizo.

en: Elements
eo: Elementoj

en: Structure
eo: Strukturo

en: Image styles
eo: Bildaj stiloj

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
