MD Fontello (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Import
pt: Importar

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: Link text
pt: Texto do link

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Link title
pt: Título do link

en: The file could not be uploaded.
pt: Não foi possível transferir o arquivo.

en: Trim link text length
pt: Limitar comprimento do texto de link

en: URL only
pt: Somente URL

en: Show URL as plain text
pt: Mostrar URL como texto puro

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Placeholder for URL
pt: Placeholder para a URL

en: Placeholder for link text
pt: Placeholder para o texto do link

en: Link format settings
pt: Configurações de formato de link

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
