MD Fontello (8.x-1.6) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enabled
fr: Activé

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Import
fr: Importer

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Before
fr: Avant

en: After
fr: Après

en: Open link in new window
fr: Ouvrir le lien dans une nouvelle fenêtre

en: Link text
fr: Texte du lien

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Link title
fr: Titre du lien

en: The file could not be uploaded.
fr: Le fichier n'a pas pu être transféré.

en: Trim link text length
fr: Longueur de coupe du texte du lien

en: URL only
fr: URL seulement

en: Show URL as plain text
fr: Afficher l'URL comme du texte brut

en: Add rel="nofollow" to links
fr: Ajouter rel="nofollow" aux liens

en: Placeholder for URL
fr: Placeholder pour l'URL

en: Placeholder for link text
fr: Placeholder pour le texte du lien

en: Link format settings
fr: Paramètres du format de lien

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
