MD Fontello (8.x-1.8) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Enabled
it: Attivato

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Import
it: Importa

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Open link in new window
it: Apre il link in una nuova finestra

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Link title
it: Titolo del link

en: The file could not be uploaded.
it: Il file non può essere caricato

en: Trim link text length
it: Tronca il testo del link

en: URL only
it: Solo URL

en: Show URL as plain text
it: Mostra URL come testo semplice

en: Add rel="nofollow" to links
it: Aggiungere rel="nofollow" ai link

en: Placeholder for URL
it: Segnaposto per l'URL

en: Placeholder for link text
it: Segnaposto per il testo del link

en: Link format settings
it: Impostazioni del formato Link
