Mega Slider (MD Slider) (1.5.5) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Top
it: In cima

en: Add
it: Aggiungi

en: Create
it: Crea

en: Bottom
it: In fondo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Clone
it: Clona

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: About
it: Informazioni

en: Top center
it: Centro in alto

en: Bottom center
it: Centro in basso

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
it: Il nome ad uso interno è già utilizzato. Deve invece essere univoco.

en: My Awesome Module
it: Il mio fantastico modulo
