Material Design Components (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Help
da: Hjælp

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Close
da: Luk

en: Select all rows in this table
da: Vælg alle rækker i tabellen

en: Deselect all rows in this table
da: Fravælg alle rækker i tabellen

en: Changed
da: Ændret

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Drag to re-order
da: Træk for at (om)sortere

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
da: Sortér rækker med numeriske vægte i stedet for at trække dem.

en: Show row weights
da: Vis rækkevægte

en: Hide row weights
da: Skjul rækkevægte

en: You have unsaved changes.
da: Du har ændringer, som ikke er blevet gemt.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.
