Material Design Components (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Help
fr: Aide

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Close
fr: Fermer

en: Select all rows in this table
fr: Sélectionner toutes les lignes du tableau

en: Deselect all rows in this table
fr: Désélectionner toutes les lignes du tableau

en: Changed
fr: Modifié

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Drag to re-order
fr: Cliquer-déposer pour ré-organiser

en: (active tab)
fr: (onglet actif)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
fr: Ré-ordonner les lignes avec des poids numériques plutôt qu'en les déplaçant.

en: Show row weights
fr: Afficher le poids des lignes

en: Hide row weights
fr: Cacher le poids des lignes

en: You have unsaved changes.
fr: Vous avez des changements non enregistrés.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
fr: Vous n'avez pas encore créé de type de contenus. Allez sur la <a href="@create_content">page de création de type de contenus</a> pour ajouter un nouveau type de contenu.
