Material Design Components (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (17 entries)

en: Help
gl: Axuda

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Close
gl: Pechar

en: Select all rows in this table
gl: Seleccionar todas as filas desta táboa

en: Deselect all rows in this table
gl: Elminar a selección de todas as filas desta táboa

en: Changed
gl: Cambiado

en: Skip to main content
gl: Ir o contido principal

en: Primary tabs
gl: Lapelas principais

en: Secondary tabs
gl: Lapelas secundarias

en: Primary
gl: Primario

en: Secondary
gl: Secundario

en: Drag to re-order
gl: Arrastre para reordenar

en: (active tab)
gl: (solapa activa)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
gl: Reordenar as filas por peso numérico en lugar de arrastrar.

en: Show row weights
gl: Mostrar pesos da fila

en: Hide row weights
gl: Ocultar pesos da fila
