Material Design Components (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Help
ja: ヘルプ

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Close
ja: 閉じる

en: Select all rows in this table
ja: このテーブルのすべての列を選択する

en: Deselect all rows in this table
ja: このテーブルのすべての列を非選択にする

en: Changed
ja: 変更済

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Drag to re-order
ja: ドラッグして並べ替え

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ja: 行の並べ順をドラッグ＆ドロップではなく数値の入力により行う。

en: Show row weights
ja: 行のウェイトを表示する

en: Hide row weights
ja: 行のウェイトを隠す

en: You have unsaved changes.
ja: 変更はまだ保存されていません。

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。
