Material Design Components (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Help
oc: Ajuda

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Close
oc: Tampar

en: Select all rows in this table
oc: Seleccionar totas las linhas del tablèu

en: Deselect all rows in this table
oc: Deseleccionar totas las linhas del tablèu

en: Changed
oc: Modificat

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Primary
oc: Primaire

en: Secondary
oc: Secondaire

en: Drag to re-order
oc: Clicar-depausar per reorganizar

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
oc: Reordeneu las files per pes numèric en comptes d'arrossegar-les.

en: Show row weights
oc: Afichar los peses de las linhas

en: Hide row weights
oc: Amagar los peses de las linhas
