Material Design Components (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Help
pt: Ajuda

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Close
pt: Fechar

en: Select all rows in this table
pt: Marcar todas as colunas nesta tabela.

en: Deselect all rows in this table
pt: Desmarcar todas as colunas nesta tabela.

en: Changed
pt: Alterado

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Drag to re-order
pt: Arraste para reordenar.

en: (active tab)
pt: (separador ativo)

en: Show row weights
pt: Mostrar coluna de pesos

en: Hide row weights
pt: Ocultar coluna de pesos

en: You have unsaved changes.
pt: Tem alterações não guardadas.
