Material Design Components (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Help
ro: Ajutor

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: Close
ro: Închideți

en: Select all rows in this table
ro: Selectați toate rândurile din acest tabel

en: Deselect all rows in this table
ro: Deselectați toate rândurile din acest tabel

en: Changed
ro: Schimbat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Drag to re-order
ro: Trage pentru a rearanja

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ro: Re-aranjează rândurile după greutate numerică în loc de tragere.

en: Show row weights
ro: Arată greutățile rândurilor

en: Hide row weights
ro: Ascunde greutățile rândurilor

en: You have unsaved changes.
ro: Aveți modificări nesalvate

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.
