Material Design Components (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Author
ar: المؤلف

en: Help
ar: المساعدة

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Close
ar: إغلاق

en: Select all rows in this table
ar: اختر كل الصفوف في هذا الجدول

en: Deselect all rows in this table
ar: ألغ اختيار كل الصفوف في هذا الجدول

en: Changed
ar: تم التغير

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Drag to re-order
ar: اسحب لتغير الترتيب

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ar: إعادة ترتيب السطور حسب وزن رقمي بدلا من سحبها.

en: Show row weights
ar: إظهار أوزان الأسطر

en: Hide row weights
ar: إخفاء أوزان السطور
